Danışma Hattı 0352 712 11 47
Haberler


KTO Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Mehmet Kemal Bozay, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Kayseri Milletvekili ve Türkiye - AB Karma Karma Parlamento Komisyonu Üyesi Murat Cahid Cıngı, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Avrupa Birliği ülkelerinin büyükelçileri, KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, protokol üyeleri ve iş adamları katıldı.

Sözkonusu toplantıya Odamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Naim YAVUZ ve Meclis Başkanı Ahmet Hamdi GÖKÇE katıldılar .

Kayseri Ticaret Odası Olarak Her Türlü Desteği Vermeye Hazırım

Açılış konuşmasını yapan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Avrupa Birliği firmaları ile şehirde ki firmalar arasında ortak yatırım ve iş birliklerinin artırılması için Kayseri Ticaret Odası olarak her türlü desteği vermeye hazır olduğunun altını çizerek şunları söyledi: "Avrupa Birliği firmalarımız ile şehrimizdeki firmalarımız arasında ortak yatırım ve iş birliklerimizin artırılması için Kayseri Ticaret Odası olarak her türlü desteği vermeye hazır olduğumu belirtmek istiyorum.

Bu yönde 28 yıldır Avrupa Birliği Bilgi Merkezimiz ve proje ofisimiz yüzlerce panel, toplantı ve etkinliğe imza atmıştır. Bundan sonra yapılacak AB destekli projelere de talibiz.

Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinde son yıllarda müzakere sürecinde yaşanan tıkanıklığa, Kıbrıs’taki farklı pozisyonların oluşturduğu etkilere, siyasi engellere ve kültürel önyargılara rağmen önemli olmaya devam ediyor. Bu ilişkilerin devamlılığını sağlamak için ilişkilerin temelini oluşturan Gümrük Birliğinin güncellenmesi büyük önem taşımaktadır." diye konuştu.

Kayseri Avrupa Birliği Bünyesine Girmiş Bir şehir

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise Kayseri'nin ticaret ve sanayi şehri diye anıldığını fakat en önemlisi değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış, zenginliklerini taşıyan bir şehir olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Kayseri ticaret ve sanayi şehri diye anılır ama en önemlisi değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan zenginliklerini taşıyan bir şehir.

Kendi kendine yetmeye çalışan, başkalarına yük olmayı hiçbir zaman düşünmeyen ve her zaman da yardımseverliği ile insanların elinden tutma anlayışıyla ülkesine layık olma anlayışıyla üretici, kreatif özelliklere sahip insanlarla bezenmiş olan bir şehir.

 Kayseri, aslında ülkemiz 1958 yılından beri Avrupa Birliği kapılarında tutunurken diyelim, Kayseri zaten Avrupa Birliği bünyesine girmiş olan bir şehir. İdari olarak bakmıyoruz biz olaya anlayış olarak bakıyoruz" diye konuştu.

Bünyan Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam