Danışma Hattı 0352 712 11 47
Haberler


Kayseri Sanayi Odasınca tertiplenen ‘2022 Yılı Sanayi Gecesi’ AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da onur konuğu olarak iştirak ettiği görkemli törenle gerçekleştirildi. Törende İstanbul Sanayi Odası tarafından yayınlanan 2021 yılı İSO ilk ve ikinci 500 sıralaması ile ihracat kategorisinde dereceye giren toplam 45 sanayiciye plaket takdim edildi.

Kayseri Sanayi Odasınca tertiplenen ‘2022 Yılı Sanayi Gecesi’ne AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili  Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, ilçe belediye başkanları, protokol üyeleri ve sanayiciler katıldı.Gecede İstanbul Sanayi Odası tarafından yayınlanan 2021 yılı İSO ilk ve ikinci 500 sıralaması ile ihracat kategorisinde dereceye giren toplam 45 sanayiciye ödül plaketleri verildi.   

Gecenin açılış konuşmasını yapan ve küresel ekonomideki sıkıntılara rağmen ekonomiye katkı sunan sanayicilere şükranlarını sunan KAYSO  Başkanı Mehmet Büyüksimitci şunları kaydetti  “Kayseri Sanayi Odası olarak 2005 yılından bu yana düzenlemekte olduğumuz ancak pandemi dolayısı ile ara verdiğimiz geleneksel sanayi gecemizde ve Odamızın 56. kuruluş yıl dönümünde sizlerle olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de İstanbul Sanayi Odası tarafından yayınlanan 2021 yılı İSO ilk ve ikinci 500 sıralaması ile İhracat kategorisinde dereceye giren toplam 45 üyemize plaket takdim edeceğiz. Küresel ekonomide yaşanan birçok olumsuzluğa rağmen, yaptıkları üretim, ihracat ve sağladıkları istihdam ile şehrimiz ve ülke ekonomisine katkı sunan tüm sanayici ve işadamlarımızı canı gönülden tebrik ediyor, her birine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Özhaseki Bakanıma çok teşekkür ediyor, kendilerinden helallik istiyorum. Gece gündüz ne zaman arasak kendilerine ulaştık, sanayicimizin derdini anlattık, sorunlarımıza çok hızlı çözüm buldular. Mehmet Özhaseki Bakanım belediye başkanlığı döneminde Kayseri’de tüm Türkiye’ye örnek olacak belediyecilik yaptı. Şu anda da tecrübelerini tüm Türkiye ile paylaşıyor. Özellikle Kayseri’de üretim, ihracat ve istihdamın artması için Melikgazi Belediye Başkanlığı döneminde, kuruluşuna öncülük ettiği Kayseri Serbest Bölge 140 firması ve 7 bine yaklaşan istihdamı ile yıllık 600 milyon doları aşan ihracat yapıyor. Kayseri Serbest bölgemiz bir cazibe merkezi oldu. Bugün de serbest bölgede çok büyük ve önemli bir yatırım için arsa tahsis sözleşmesi Sayın Bakanımızın katılımı ile imzalandı. Anadolu’nun en eski ticaret merkezi olan Kayseri’miz bugün Türkiye ve Avrupa’nın önemli üretim merkezlerinden biridir. 5 üniversite, 2 teknopark, 15 Ar-Ge merkezi ve 2 tasarım merkezi ile Kayseri, bölgemize ve ülkemize önemli katma değer sağlayan bir il konumundadır. Kayserili sanayiciler olarak, 3 OSB ve üretim amaçlı bir serbest bölgede, 2 bin 200 fabrikada üretim yapmaktayız. Bu faaliyetlerimizi toplam 50 milyon metrekarelik sanayi alanında gerçekleştiriyoruz. 4 milyar doları aşan ihracatımız, 2 milyar dolar ithalatımızla 6 milyar dolarlık dış ticaret hacmine sahibiz. Bugüne kadar yaklaşık bin 700 ihracatçımızla 190 ülkeye ihracat yaptık. Kayseri olarak ithal ettiğimizin iki katını ihraç ediyoruz. Cari fazla veriyoruz. Gecemize teşrifleriyle bizleri onurlandıran konuklarımıza, şehrimize ve ülkemize değer katan tüm sanayici ve işadamlarımıza şükranlarımı sunuyor, ödül alan tüm firmalarımızı tebrik ediyorum”   dedi .

Sözkonusu toplantıya Odamızı temsilen Meclis Başkanı Ahmet Hamdi GÖKÇE , Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Savaş GÖKÇE ve Genel Sekreter Ahmet Reşat ALTAY katılmıştır . 

Bünyan Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam